درباره ما

آذر ۲۹, ۱۳۹۴

معرفی شبکه کانونهای تفکر ایران (ایتان) شبکه کانونهای تفکر ایران (Iran Think TAnks  Network) با نام اختصاری ایتان (ITAN) در سال ۱۳۷۹ با اهداف زیر تأسیس شد: ۱- تقویت زیرساخت فکری- فرهنگی توسعه فناوری در کشور از طریق شبکه‌سازی مراکز تحلیل و تفکر ۲- ایجاد بستر مناسب آشنایی و تبادل نظر تحلیل‌گران فناوری کشور ۳- […]

معرفی شبکه کانونهای تفکر ایران (ایتان)
شبکه کانونهای تفکر ایران (Iran Think TAnks  Network) با نام اختصاری ایتان (ITAN) در سال ۱۳۷۹ با اهداف زیر تأسیس شد:

۱- تقویت زیرساخت فکری- فرهنگی توسعه فناوری در کشور از طریق شبکه‌سازی مراکز تحلیل و تفکر
۲- ایجاد بستر مناسب آشنایی و تبادل نظر تحلیل‌گران فناوری کشور
۳- انعکاس نظرات و انتقادات تحلیل‌گران به مسئولان و پیگیری ارتباط مستمر آن‌ها با هدف اصلاح تصمیمات
۴- ایجاد زمینه مشارکت کانون‌های تفکر در تدوین سیاست‌های اقتصادی، صنعتی و فناورانه
۵- تقویت ارتباط تحلیل‌گران فناوری کشور با هنرمندان و رسانه‌ها با هدف انعکاس مناسب مطالب به افکار عمومی

این شبکه از دو بخش: “ستادی” و “کانون‌های تفکر مستقل” تشکیل شده است؛ در واقع منظور از عنوان “شبکه“، ارتباط هم‌افزایانه این کانون‌ها با یکدیگر و با بخش ستادی است و کانون‌های تفکر شخصیت حقوقی مستقل دارند.
بخش ستادی شبکه از مراکز و گروه‌های تحلیل‌گری تخصصی که توسط سایر ارگان‌ها، انجمن‌های علمی، دانشگاه‌ها، نهادهای مدنی تخصصی، کانون‌های تفکر و مراکز مطالعاتی معتبر ایجاد شده‌اند، حمایت‌های عمومی به‌عمل می‌آورد. این حمایت‌ها متناسب با امتیازات ارزیابی که از مراکز تحلیل‌گری و تفکر به‌عمل می‌آید انجام پذیرفته و شامل حمایت‌های آموزشی، تبلیغاتی، رسانه‌ای، هنری، نرم‌افزاری و سایر حمایت‌های مادی و معنوی و ایجاد ارتباطات می‌باشد.
مراکز عضو شبکه ایتان، از رسانه‌های مختلف نظیر اینترنت و قالب‌های مکتوب به صورت‌های بولتن، مجله، گزارشات خاص و غیره به عنوان رسانه‌های ارتباطی و مخزن اطلاعات خود بهره می‌گیرند. این مراکز، در کنار اینترنت و گزارش‌های عادی با برگزاری جلسات و سمینارهای مختلف و همکاری با مطبوعات و صداوسیما در جهت تقویت ارتباط تحلیل‌گران فناوری کشور با یکدیگر، مسئولین و جامعه استفاده می‌کنند.
هدف نهایی این فعالیت‌ها، تأثیر بر “تصمیمات مسئولین” از یک طرف و “افکار عمومی” از سوی دیگر می‌باشد.

حضور بیش از ۲۵۰ کارشناس تمام وقت و ارتباط هم‌افزایانه با بیش از ۲۰۰۰ تن از نخبگان، کارشناسان و مدیران کشور، گویای بخشی از توانمندی و ظرفیت‌های این شبکه است که می‌تواند در خدمت توسعه و تعالی کشور قرار گیرد.

لطفا ما را از نظرات ، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود مطلع نمایید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به ایتان (شبکه کانونهای تفکر ایران) می باشد.
طراحی و توسعه : شرکت نرم افزاری پاساد