محمودبهمنی,عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

بهمن ۴, ۱۳۹۵

وزارت امور اقتصادی و دارایی در برنامه ششم موظف است نسبت به ایجاد و انعقاد پیمان های دوجانبه و چندجانبه و نیز پیمان های پولی دوجانبه باکشورهای طرف تجاری و هدف به ویژه کشورهای منطقه اقدام کند.

به گزارش پیمان پولی، محمود بهمنی در مصاحبه ای با خبرگزاری ملت ،درخصوص انعقاد پبمان های پولی دو و چندجانبه گفت:در زمان اعمال تحریم های دشمنان اعلام کردیم با وجود تعداد زیادی کشور که در دنیا وجود دارد،تحریم مطلق یک کشور امکان پذیر نیست.

نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:با بسیاری ازکشورهای دوست در زمان اعمال تحریم های دشمنان،تعاملات اقتصادی انجام شده است.

تصویب انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه در برنامه ششم توسعه

این نماینده مردم درمجلس دهم،تصریح کرد:مصوب شدن انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه در برنامه ششم توسعه این امکان را فراهم کرد؛مسئولان کشور با اطمینان بیشتر نسبت به انعقاد پیمان های پولی،اقدام کنند؛بنابراین دستگاه های اجرایی باید امکان این کار را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه زمینه کاهش هزینه تجارت رافراهم می کند،تصریح کرد: درحال حاضر این امکان وجود دارد،در معاملات با کشورهای مختلف از پول ملی دوکشور استفاده شود و براساس توافق هر مدت مندرج در قرارداد هر مدت تسویه حساب انجام شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:در زمانی که با برخی از کشورها مبادلات تجاری انجام می شود و بعضا ارز مطالبه می کنند می توان براساس تفاهم به جای ارز،نقل و انتقال کالا صورت می گیرد و بعد تسویه حساب نهایی انجام شود.

گفتنی است؛وزارت امور اقتصادی و دارایی در برنامه ششم موظف است نسبت به ایجاد و انعقاد پیمان های دوجانبه و چندجانبه و نیز پیمان های پولی دوجانبه باکشورهای طرف تجاری و هدف به ویژه کشورهای منطقه اقدام کند./

لطفا ما را از نظرات ، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود مطلع نمایید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به ایتان (شبکه کانونهای تفکر ایران) می باشد.